Liga angielska: Szczęsny pokonany, Arsenal zremisował

Wojciech Szczęsny (fot. Sławek/Wikipedia)
Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce zremisował 1:1 w 18 kolejce angielskiej Premier League z 17 drużyną w tabeli Wolverhampton Wanderers. Reprezentant Polski nie miał szans przy strzale Stevena Fletchera w 38 minucie.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli Kanonierzy - już w 8 minucie do siatki trafił Gervinho, a Szczęsny przez cały mecz miał niewiele pracy. Jego koledzy razili jednak nieskutecznością i nie potrafili wykorzystać nawet liczebnej przewagi. W 75 minucie czerwoną kartką ukarany został Serb Nenad Milijas. Remis Arsenalu przed własną publicznością jest tym większą niespodzianką, że Wolverhampton przegrał sześć ostatnich wyjazdowych spotkań. Ekipa Arsene Wengera utrzymała piąte miejsce w tabeli, ale do prowadzącego Manchesteru City traci już 12 punktów.