Gortat słabo, Phoenix znów przegrało

Słońca mają słaby początek sezonu (fot. Newspix)
Koszykarze Phoenix Suns doznali trzeciej w sezonie porażki. Na wyjeździe ulegli Oklahoma City Thunder 97:107. Marcin Gortat grał prawie 27 minut; zdobył dla gości dwanaście punktów i miał sześć zbiórek.
Suns nawet na moment nie udało się objąć prowadzenia. Gospodarze rozpoczęli mecz od zdobycia pierwszych siedmiu punktów i później kontrolowali sytuację na parkiecie. Po trzech kwartach wygrywali już 89:67 choć słabo spisywał się ich lider Kevin Durant. 23-letni skrzydłowy uzyskał 12 punktów. Jak na niego to wynik kiepski, gdyż zwykle spotkanie kończy z dorobkiem minimum dwukrotnie większym.

Tym razem ciężar gry wzięli na siebie inni koszykarze Thunder. Najskuteczniejszy był Russell Westbrook - 18 pkt. Wśród pokonanych wyróżnili się Markieff Morris i Hakim Warrick, którzy uzyskali po 15 pkt. Było to piąte zwycięstwo zespołu z Oklahomy w piątym meczu.

W ekipie "Słońc" słabo spisała się większość zawodników z pierwszej piątki. Steve Nash zdobył osiem, Grant Hill sześć, a Channing Frye dwa punkty. Gortat trafił pięć z dziewięciu rzutów z gry. Na swoim koncie zapisał także po cztery przechwyty i straty oraz dwa bloki.

Kolejne spotkanie Suns rozegrają w poniedziałek. We własnej hali zmierzą się z Golden State Warriors.