Polak z Izraela napędził stracha piłkarzom Realu Madryt

Polak z Izraela napędził stracha piłkarzom Realu Madryt

Po bramce Hemeda Mallorca prowadziła z Realem Madryt 1:0 (fot. EPA/MONTSERRAT T DIEZ/PAP)
Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe Mallorcę 2:1 w meczu 18 kolejki ekstraklasy Hiszpanii. "Królewscy" przegrywali 0:1 po bramce Izraelczyka z polskim paszportem Tomera Hemeda. W końcówce gole dla gości zdobyli Gonzalo Higuain i Jose Callejon.

Podopieczni Jose Mourinho rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Wykorzystali to piłkarze Mallorki, którzy mądrze bronili się przed faworyzowanym przeciwnikiem i groźnie kontratakowali. Prowadzenie dał im sześć minut przed przerwą Tomer Hemed. Izraelski piłkarz z polskim paszportem (jego dziadek był Polakiem) musnął piłkę głową, a Iker Casillas był bezradny.

Ataki "Królewskich" nie przynosiły efektów, aż do 72 minuty, kiedy Higuain dosyć szczęśliwie pokonał bramkarza gospodarzy po podaniu Mesuta Oezila. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Callejon. Wcześniej jednak arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Mallorki, dopatrując się pozycji spalonej.