Mecz Catania-Roma wygrała... woda

Roma i Catania przegrały z deszczem (fot. EPA/ORIETTA SCARDINO/PAP)
Mecz 18. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Catania - Roma został przerwany w 65. minucie z powodu obfitych opadów deszczu. Do tego czasu był remis 1:1. 15 stycznia ma zostać podany termin dokończenia lub powtórzenia spotkania.
Gospodarze uzyskali prowadzenie w 25. minucie po strzale Nicola Legrottaglie. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Daniele De Rossi.

Meczowi towarzyszył ulewny deszcz. Po przerwie opady były na tyle intensywne, że na boisku zalegały kałuże wody uniemożliwiające grę. W tej sytuacji sędzia Paolo Tagliavento zdecydował w 65. minucie przerwać zawody. Po pięciu minutach obrad, kiedy sytuacja nie ulegała zmianie, zdecydowano się na oficjalne przerwanie spotkania.

Według prognoz ulewne deszcze mają być nad Włochami także 15 stycznia, kiedy zaplanowano większość spotkań 18. kolejki Serie A.