Biathlon: Niemka strzelała do cudzej tarczy, wygrała Norweżka

Biathlon: Niemka strzelała do cudzej tarczy, wygrała Norweżka

Tora Berger (fot. EPA/Filip Singer/PAP)
Krystyna Pałka zajęła 9. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata, który odbył się w czeskiej miejscowości Nove Mesto. Wygrała Norweżka Tora Berger. Liderka Pucharu Świata Niemka Magdalena Neuner była siódma. Drugie miejsce zajęła Szwedka Helena Ekholm, a trzecie Francuzka Marie Laure Brunet.
Weronika Nowakowska-Ziemniak miała trzy niecelne strzały i została sklasyfikowana na 15 pozycji. Prowadzenie w Pucharze Świata utrzymała Neuner. Berger dzięki wygranej awansowała na 5. pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu.

Magdalena Neuner, która prowadziła w zawodach, podczas trzeciej wizyty na strzelnicy, oddała cztery strzały do... sąsiedniej tarczy, przez co musiała przebiec cztery rundy karne, każda po 150 m. W ostatniej próbie zdenerwowana Niemka trzy kolejne pociski posłała obok tarczy.

Pałka bardzo dobrze wypadła na strzelnicy, na dwadzieścia prób tylko raz się pomyliła. Trzy razy niecelnie strzelała natomiast 30-letnia Berger, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu czternastego w karierze zwycięstwa w zawodach pucharowych.