Serie A: Milan przegrał z Interem, Juventus na czele

Serie A: Milan przegrał z Interem, Juventus na czele

W derby Mediolanu lepszy okazał się Inter (fot. EPA/MATTEO BAZZI/PAP)
Piłkarze Milanu przegrali na San Siro z lokalnym rywalem - Interem 0:1. Porażka zepchnęła ich z pierwszego miejsca w tabeli po 18 kolejkach. Nowym liderem, mimo remisu u siebie 1:1 z Cagliari, został Juventus Turyn.

Jedyną bramkę derbowego meczu po płaskim strzale przy słupku zdobył w 54 minucie Diego Milito. Chwilę wcześniej poważny błąd popełnił obrońca Milanu Ignazio Abate, który nie przyjął piłki i pozwolił Argentyńczykowi znaleźć się w  dogodnej sytuacji. Piłkarze Milanu natychmiast rzucili się do odrabiania straty. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale mylili się, albo piłkę w ostatniej chwili wybijali ofiarnie grający obrońcy Interu, wśród których szczególnie wyróżnił się Brazylijczyk Lucio. To szósta z rzędu ligowa wygrana "Nerazzurrich", z kolei Milan poniósł pierwszą porażkę w Serie A od 13 meczów. W historii derbów Mediolanu statystycznie lepszy jest Inter, który na 155 rozegranych dotychczas meczów wygrał 57, podczas gdy Milan triumfował 49 razy.

Ósmy remis w sezonie zanotował niepokonany dotąd Juventus. Podział punktów u siebie z jedenastym w tabeli Cagliari nie przynosi chwały "Starej Damie", ale - dzięki potknięciu Milanu - zapewnił awans na pozycję lidera. Na bramkę reprezentanta Czarnogóry Mirko Vucinica dla gospodarzy odpowiedział tuż po przerwie Andrea Cossu. W tabeli Juventus ma obecnie 38 punktów, o jeden więcej od Milanu. Inter pozostał na piątym miejscu z 32 pkt.