Australian Open: dwa sety - i trzecia runda dla Radwańskiej

Australian Open: dwa sety - i trzecia runda dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska (fot. EPA/TRACEY NEARMY/PAP)
Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polska tenisistka pokonała Argentynkę Paulę Ormaecheę 6:3, 6:1.

Początek meczu układał się po myśli 22-letniej Polki. Zawodniczka z Krakowa dobrze serwowała, returnowała i przejmowała skutecznie inicjatywę w wymianach z głębi kortu, rozprowadzając w nich rywalkę między narożnikami. Natomiast 189 w rankingu WTA Tour Ormaechea sprawiała wrażenie nieco speszonej. Radwańska szybko objęła prowadzenie 4:0 i dopiero wtedy przeciwniczka zaczęła stawiać większy opór. Argentynka zdołała przełamać serwis rywalki, a po utrzymaniu swojego doprowadziła do stanu 2:4, a chwilę później 3:5. W dziewiątym gemie tylko przez chwilę Polka mogła się zaniepokoić, bowiem przy jej serwisie zrobiło się 0-30. Jednak to  ona zdobyła cztery kolejne punkty, w tym trzy po niewymuszonych błędach rywalki. Radwańska zakończyła pierwszą partię po 44 minutach gry, przy pierwszym setbolu, gdy bekhend Ormaechei zatrzymał się na taśmie.

Na otwarcie drugiego seta Radwańska zdobyła "breaka", a od stanu 2:1 nie straciła już gema, kończąc trwające 68 minut spotkanie przy drugiej piłce meczowej, znowu po prostym błędzie rywalki.  Awans do trzeciej rundy dał Polce premię w wysokości 54 625 dolarów australijskich. Teraz Radwańska zagra z Galiną Woskobojewą z Kazachstanu, która pokonała w drugiej rundzie Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:4, 6:4. Przed rokiem Polka dotarła w Australian Open do ćwierćfinału, a  był to jej pierwszy start po trzyipółmiesięcznej przerwie spowodowanej przeciążeniowym pęknięciem kości środkowego palca lewej stopy, który wymagał operacji.

W Melbourne Radwańska startuje także w grze podwójnej razem ze  Słowaczką Danielą Hantuchovą, z którą we wrześniu osiągnęła wielkoszlemowy półfinał w nowojorskim US Open. 19 stycznia duet rozstawiony z numerem szóstym spotka się w pierwszej rundzie z Gruzinką Anną Tatiszwili i Białorusinką Anastazją Jakimową.