Sensacyjna porażka Bayernu Monachium

Patrick Herrmann strzela gola dla Borussi Moenchengladbach (fot. EPA/ROLAND WEIHRAUCH)
Sensacją zakończył się piątkowy mecz Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach w 18. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, inaugurującej rundę rewanżową. Klub z Bawarii przegrał na wyjeździe 1:3.

To najwyższa porażka Bayernu w tym sezonie i druga z ekipą z  Moenchengladbach. Na inaugurację rundy jesiennej 22-krotny mistrz Niemiec uległ temu zespołowi 0:1, po bramce Belga Igora de Camargo. Piątkowe spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył Niemiec Marco Reus; od nowego sezonu będzie klubowym kolegą Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Kuby Błaszczykowskiego w Borussii Dortmund. Dwa trafienia dołożył jeszcze Patrick Herrmann (41. i 71. minuta). Jedyną bramkę dla drużyny z Bawarii strzelił pomocnik reprezentacji Niemiec Bastian Schweinsteiger.

Mimo porażki Bayern pozostał liderem Bundesligi mając 37 pkt. Zespół z  Moenchengladbach awansował z kolei na drugą pozycję (36 pkt). Może go  jednak wyprzedzić Borussia Dortmund, jeśli w niedzielę wygra na  wyjeździe z Hamburgerem SV. W takim przypadku mająca w składzie trzech reprezentantów Polski ekipa zrówna się punktami z liderem.