Serie A: Juve wygrywa i nadal jest niepokonany

Serie A: Juve wygrywa i nadal jest niepokonany

Alessandro Del Piero, fot. Wikipedia
Piłkarze Juventusu Turyn pozostają jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną włoskiej ekstraklasy. W sobotnim meczu 19. kolejki wygrali na wyjeździe z Atalantą Bergamo 2:0 (0:0) i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.
Gole dla "Starej Damy" zdobyli reprezentant Szwajcarii Stephan Lichtsteiner w 55. minucie oraz w końcówce spotkania rezerwowy Emanuele Giaccherini. Dzięki wygranej Juventus ma już cztery punkty przewagi nad wiceliderem Milanem, który swój mecz 19. kolejki rozegra w niedzielę (na wyjeździe z ostatnią w tabeli Novarą).

W drugim sobotnim spotkaniu AS Roma pokonała Cesenę aż 5:1, już po dziewięciu minutach prowadząc 3:0. Bohaterem spotkania okazał się Francesco Totti. Piłkarz, który dla kibiców rzymskiego klubu stał się legendą, zdobył dwie bramki. W ten sposób kapitan Romy został najskuteczniejszym napastnikiem w historii włoskiej ligi w barwach jednego zespołu. Od 1993 roku strzelił dla Romy 211 goli.

Do tej pory liderem klasyfikacji trafień w koszulce jednego klubu we Włoszech był Szwed Gunnar Nordahl, który w latach 50. zaliczył w Milanie 210 trafień.

Fiorentinę Artura Boruca czeka w niedzielę wyjazdowe spotkanie z Cagliari. Ciekawie zapowiada się mecz w Mediolanie, gdzie rozpędzony Inter (sześć zwycięstw z rzędu) podejmie Lazio Rzym. To starcie piątej z czwartą obecnie drużyną Serie A.