Borussia gromi Hamburger SV. Cztery gole Polaków

Błaszczykowski strzelił dwa gole, fot. PAP / EPA/MARCUS BRANDT
Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski zdobyli po dwie bramki w wygranym 5:1 wyjazdowym meczu Borussii Dortmund z Hamburgerem SV w 18. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Dzięki temu Borussia zrównała się punktami z liderem Bayernem Monachium.
Festiwal strzelecki gości rozpoczął Kevin Grosskreutz, który wykorzystał podanie Shinjiego Kagawy. W 37. minucie bramkarz HSV Jaroslav Drobny skapitulował ponownie, kiedy Lewandowski uporał się z  dwójką rywali i sprytnym strzałem trafił do siatki. Asystę przy tym golu zaliczył Błaszczykowski.

Po zmianie stron kapitan reprezentacji Polski cieszył się ze  swojego pierwszego gola w tym sezonie. Błaszczykowski przejął piłkę pozostawioną przez Lewandowskiego i precyzyjnym strzałem z linii pola karnego trafił do bramki. W 76. minucie polski pomocnik Borussii wykorzystał rzut karny i było już 4:0 dla gości.

W końcówce spotkania po akcji zainicjowanej przez Błaszczykowskiego swoją 14. bramkę w tym sezonie zdobył Lewandowski. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Paolo Guerrero w 86. minucie. Oprócz dwójki strzelców, całe spotkanie rozegrał trzeci z reprezentantów Polski w Borussii - Łukasz Piszczek.

Dzięki temu zwycięstwu zespół Polaków zrównał się punktami z prowadzącym w tabeli Bayernem i trzecim Schalke 04 Gelsenkirchen (po 37). Zespół z Monachium już w piątek przegrał na wyjeździe 1:3 z Borussią Moenchengladbach, a dzień później piłkarze Schalke pokonali VfB Stuttgart 3:1.