Williams odpadła z Australian Open

Williams odpadła z Australian Open

Serena Williams (fot. BARBARA WALTON/ PAP/EPA)
Rosyjska tenisistka Jekaterina Makarowa wyeliminowała byłą liderkę rankingu WTA Tour Amerykankę Serenę Williams (rozstawioną z numerem 12.) 6:2, 6:3 w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Młodsza z sióstr Williams to pięciokrotna triumfatorka imprezy na  twardych kortach w Melbourne Park w singlu (2003, 2005, 2007, 2009-10) i  czterokrotna w deblu (2001, 2003, 2009-10). Amerykankę zawodził przede wszystkie serwis, a w  piątym gemie drugiego seta popełniła cztery podwójne błędy. Nie  wykorzystała w ten sposób prowadzenia 2:0, uzyskanemu dzięki wcześniejszemu przełamaniu podania rywalki. Mecz trwał godzinę i 22 minuty. Makarowa, obecnie 56. na liście WTA Tour, po raz pierwszy osiągnęła w  Wielkim Szlemie ćwierćfinał. W ubiegłym sezonie dwukrotnie odpadała w  czwartej rundzie, właśnie w Australii i na paryskich kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa.

Kolejna przeciwniczką Rosjanki będzie w Melbourne zwyciężczyni wieczornego pojedynku na Rod Laver Arena, w którym Niemka polskiego pochodzenia Sabine Lisicki (14.) zmierzy się z byłą numerem jeden na  świecie - Rosjanką Marią Szarapową (4.), triumfatorką Australian Open 2008. W drugiej parze 1/4 finału wyłonionej w poniedziałek spotkają się Czeszka Petra Kvitova (2.) i Włoszka Sara Errani.

We wtorek o godzinie 2.00 czasu polskiego walkę o półfinał rozpocznie Agnieszka Radwańska (8.), a jej rywalką będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka (3.), z którą krakowianka ma bilans meczów 3-6. Wyniki poniedziałkowych spotkań 1/8 finału gry pojedynczej kobiet:

Petra Kvitova (Czechy, 2) - Ana Ivanovic (Serbia, 21) 6:2, 7:6 (7-2)
Jekakaterina Makarowa (Rosja) - Serena Williams (USA, 12) 6:2, 6:3
Sara Errani (Włochy) - Jie Zheng (Chiny) 6:2, 6:1