Francuscy szczypiorniści nie obronią tytułu, Hiszpania w półfinale Mistrzostw Europy!

Francuscy szczypiorniści nie obronią tytułu, Hiszpania w półfinale Mistrzostw Europy!

Mistrzowie świata, Europy i złoci medaliści olimpijscy nie dali rady Chorwatom i wrócą do domu bez medalu (fot. EPA/GEORGI LICOVSKI/PAP)
Hiszpania pokonała Islandię 31:26 (17:13) w meczu drugiej grupy drugiej fazy Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych i zapewniła sobie awans do półfinału. Z gry o medale odpadli mistrzowie olimpijscy, świata i kontynentu Francuzi przegrywając z Chorwatami 22:29 (12:11).

Francuzi po pierwszej połowie prowadzili 12:11, jednak w drugiej zupełnie nie potrafili sobie poradzić z agresywnie grającymi rywalami. Szybko stracili prowadzenie, którego już ani razu nie odzyskali. Chorwacja, wicemistrz Europy, szybko wyszła na prowadzenie z czterema, a nawet pięcioma bramkami przewagi. Francuzom udało się na  kilka minut przed końcem zniwelować przewagę rywali do trzech bramek, ale w końcówce znowu skuteczniejsi byli Chorwaci.

25 stycznia, w ostatnich meczach drugiej fazy mistrzostw, Francja zmierzy się z Islandią, ale nawet wygrana w tym pojedynku nie da obrońcom tytułu awansu do półfinału.