Dania lepsza od Szwecji. Koniec marzeń Polski o medalach

Dania lepsza od Szwecji. Koniec marzeń Polski o medalach

Szwecja przegrała z Danią, fot. PAP/EPA/KOCA SULEJMANOVIC
Piłkarze ręczni Danii wygrali w Belgradzie ze Szwecją 31:24 (18:11) i awansowali do półfinału rozgrywanych w Serbii mistrzostw Europy. Taki wynik oznacza, że w gronie czterech najlepszych drużyn turnieju zabraknie reprezentacji Polski.
We wcześniej rozegranym meczu grupy I drugiej fazy biało-czerwoni wygrali z Niemcami 33:32 (18:17), ale do awansu potrzebowali jeszcze korzystnych wyników innych spotkań - m.in. porażki lub remisu Danii ze Szwecją.

Tak się jednak nie stało. Duńczycy od początku meczu narzucili ostre tempo i już do przerwy prowadzili 18:11. W drugiej połowie Szwedzi zagrali lepiej, zwłaszcza w defensywie. Duńczycy mieli spore problemy przed polem karnym rywali, w środkowej strefie. Wówczas zaczęli grać skrzydłami i w 50. minucie znów uzyskali ośmiobramkowe prowadzenie (27:19).

To nie był jednak koniec emocji. Kilka świetnych interwencji szwedzkiego bramkarza oraz udane akcje jego kolegów sprawiły, że w 56. minucie przewaga rywali stopniała do czterech goli (28:24). Od tej pory bramki rzucali już tylko Duńczycy, którzy ostatecznie wygrali 31:24.

Najwięcej trafień w ich ekipie zaliczył Anders Eggert Jensen - siedem, a w drużynie Szwecji Kim Andersson - osiem.

Oprócz Danii do półfinału z grupy I awansowali Serbowie, a z grupy II - Hiszpanie oraz Chorwaci.