ME piłkarzy ręcznych: piąte miejsce dla Macedonii

ME piłkarzy ręcznych: piąte miejsce dla Macedonii

Macedonia pokonała Słowenię w meczu o piąte miejsce Mistrzostw Europy (fot. EPA/GEORGI LICOVSKI/PAP)
Macedonia pokonała w Belgradzie Słowenię 28:27 (16:12) w meczu o piąte miejsce w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Wynik spotkania będzie istotny dla kwalifikacji olimpijskich w przypadku, jeśli Serbia nie zdobędzie złotego medalu.

Jeżeli po tytuł sięgnie Hiszpania, Chorwacja lub Dania, którzy są pozostałymi półfinalistami ME, w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk w Londynie zagra Serbia oraz wygrany spotkania o piątą pozycję, czyli Macedonia. W  dodatku o bilet do stolicy Wielkiej Brytanii będzie mogła ubiegać się reprezentacja Polski, która zajęła ósme miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Szwecji i wskoczy na miejsce mistrza Starego Kontynentu.

Jeżeli jednak gospodarze Mistrzostw Europy staną na najwyższym stopniu podium, wówczas w olimpijskich turniejach kwalifikacyjnych wystąpią zarówno Macedonia, jak i Słowenia. W tej opcji Polacy odpadają z rywalizacji o igrzyska.