Phoenix Suns nieskuteczni, ale zwycięscy. 13 punktów Gortata

Phoenix Suns nieskuteczni, ale zwycięscy. 13 punktów Gortata

Marcin Gortat (fot. EPA/LARRY W. SMITH/PAP)
Koszykarze Phoenix Suns odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie ligi NBA, pokonując we własnej hali Memphis Grizzlies 86:84. Dla drużyny "Słońc" trzynaście punktów zdobył Marcin Gortat, który zapisał na swoim koncie także dwanaście zbiórek.
Gortat spędził na parkiecie prawie 44 minuty. Podobnie jak jego koledzy nie grał jednak tego dnia skutecznie - trafił tylko sześć z siedemnastu rzutów z gry, a także jeden z trzech rzutów wolnych. Zwykle drużyna, której skuteczność przekracza ledwie 36 procent, przegrywa spotkanie. Suns udało się jednak wygrać - zespół zawdzięcza to przede wszystkim bardzo słabej grze Grizzlies w pierwszej połowie spotkania. Po dwóch kwartach gospodarze wygrywali szesnastoma punktami.

Po przerwie przyjezdni z Memphis prezentowali się znacznie lepiej i systematycznie odrabiali stratę. Do remisu doprowadzili na niespełna półtorej minuty przed końcem spotkania, ale ostatnie słowo należało do "Słońc". Zwycięstwo zapewniły im celne rzuty wolne Jareda Dudleya na 3,3 s przed ostatnią syreną.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Steve Nash - 21. Wśród gości na wyróżnienie zasługuje Hiszpan Marc Gasol - 18 pkt i 13 zbiórek. Suns, z bilansem 7-12, zajmują w Konferencji Zachodniej dwunaste miejsce.

Gortat, zdobywając w meczu z Grizzlies 13 punktów i zapisując na swoim punkcie 12 zbiórek zaliczył jedenastz double-double w sezonie. W minionym sezonie zasadniczym polski środkowy zapisał w statystykach 24 double-double, z czego 23 w barwach Phoenix Suns, a jeden jeszcze jako zawodnik Orlando Magic.