Serie A: Inter stracił bramkę, strzelił dwie i... przegrał z outsiderem

Serie A: Inter stracił bramkę, strzelił dwie i... przegrał z outsiderem

Inter nie dał rady drużynie Lecce, która w Serie A zajmuje trzecie miejsce. Od końca (fot. EPA/CIRO FUSCO/PAP)
Miroslav Klose zdobywając dwie bramki w końcówce meczu z Chievo Werona, przypieczętował wygraną Lazio Rzym 3:0 w 20 kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Sukces sprawił, że stołeczny zespół wyprzedził w tabeli Inter Mediolan, który przegrał z Lecce 0:1.

W poprzedniej kolejce Inter pokonał na własnym boisku Lazio 2:1 - było to siódme z rzędu ligowe zwycięstwo mediolańskiego zespołu. Jednak 26 stycznia podopiecznych Claudio Ranieriego wyeliminowało z Pucharu Włoch Napoli, a teraz przegrali z Lecce, które w tabeli zajmuje trzecie miejsce od końca. W 40 minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył po strzale z dystansu Guillermo Giacomazzi. Zawodnicy Interu dwukrotnie trafiali do bramki rywali, ale następowało to z pozycji spalonych.

Na porażce Interu skorzystało Lazio, które pewnie pokonało na  wyjeździe Chievo Werona 3:0. W 21 gola zdobył Hernanes. W końcówce spotkania kolejne dwa trafienia zapisał na swoim koncie napastnik reprezentacji Niemiec. Klose trafił do siatki w 88 i  89 minucie i w tym sezonie ma już na koncie 12 goli. Lazio z dorobkiem 36 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A. Inter ma 35 "oczek".