Po 42 kilometrach dzieliła ich długość stopy

Zwycięzca może być tylko jeden (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Wioletta Kryza (AZS UWM Olsztyn) zajęła drugie miejsce w 10. biegu maratońskim w Miami na Florydzie. Dystans 42 km 195 m pokonała w 2:45.32. Wygrała reprezentantka Argentyny Raguel Maraviglia wynikiem 2:41.39. Do niecodziennego wydarzenia doszło w rywalizacji mężczyzn.
W gronie zawodników metę minęli jednocześnie Kenijczyk Samuel Malakwen i Etiopczyk Teferi Bacha, uzyskując ten sam czas 2:16.55. Jednak na najwyższy stopień podium zaproszony został Kenijczyk.

- Nie mam absolutnie żadnych pretensji. Dałem z siebie wszystko. To zwycięstwo Samuela podobne jest do werdyktu w boksie, gdzie zdarza się, że jest remis ze wskazaniem triumfatora. Malakwen wyprzedził mnie chyba o długość stopy - powiedział Bacha.

W biegu półmaratońskim trzecie miejsce zajęła Amerykanka mająca polskie korzenie - Michele Suszek. W liceum uprawiała zapasy, potem biegała na 3000 m z przeszkodami, po studiach ćwiczyła kulturystykę, a teraz jest tancerką i startuje w maratonach.