Od blisko roku byli niepokonani. W końcu przegrali

Od blisko roku byli niepokonani. W końcu przegrali

Piłkarze FC Porto przegrali w lidze po raz pierwszy od 28 lutego 2010 roku, fot. Wikipedia
Piłkarze FC Porto przegrali w lidze po raz pierwszy od 28 lutego 2010 roku. W niedzielę ulegli na wyjeździe ekipie Gil Vicente 1:3. Wcześniej byli niepokonani w 55 spotkaniach.
"Smokom" zabrakło jednego meczu do wyrównania 34-letniego ligowego rekordu Benfiki Lizbona, która nie przegrała kolejnych 56 meczów.

Przerwanie passy FC Porto przyszło w mało spodziewanym momencie, gdyż Gil Vicente to typowy średniak, który po 17 kolejkach zajmuje dziewiątą pozycję w  tabeli. Natomiast drużyna prowadzona przez Vitora Pereirę (na długą serię bez porażki pracował też Andre Villas-Boas, który obecnie trenuje Chelsea Londyn) jest druga, pięć punktów za Benfiką.

"Koszmarnie zagraliśmy w pierwszej połowie. Gospodarze prowadzili 2:0, a my w niczym nie przypominaliśmy drużyny, która chce walczyć o tytuł" - ocenił szkoleniowiec FC Porto.