Błaszczykowski w jedenastce kolejki Bundesligi

Błaszczykowski w jedenastce kolejki Bundesligi

Jakub Błaszczykowski (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Jakub Błaszczykowski z Borussii Dortmund po raz drugi z rzędu znalazł się w "jedenastce kolejki" niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, publikowanej przez magazyn "Kicker". Kapitan reprezentacji Polski 28 lutego zaliczył asystę w wygranym 3:1 meczu z Hoffenheim.
Błaszczykowski zaliczył asystę przy bramce Kevina Grosskreutza w  31 minucie (na 2:0). Podobnie jak Robert Lewandowski na boisku przebywał do  77 minuty - otrzymał jednak notę "2", przy "3" dla byłego napastnika Lecha Poznań (w skali od 1-6, im niższa ocena, tym lepsza). Trzeci Polak w barwach mistrza Niemiec - Łukasz Piszczek - grał cały mecz i otrzymał notę "3".

Z innych Polaków grających w Bundeslidze wysoko oceniony został jeszcze Eugen Polanski, który wykorzystując rzut karny zdobył bramkę dla FSV Mainz w meczu z Freiburgiem. Po zwycięstwie jego drużyny 3:1 polski obrońca został oceniony przez "Kickera" na  "2,5".