"Polska" Borussia nie przestaje wygrywać

"Polska" Borussia nie przestaje wygrywać

Borussia znów wygrała, Polacy bramek nie zdobyli (fot. EPA/DAVID EBENER/PAP)
Trzecie zwycięstwo w rundzie rewanżowej Bundesligi odnieśli piłkarze Borussii Dortmund, pokonując na wyjeździe FC Nuernberg 2:0 (0:0). Łukasz Piszczek asystował przy jednej z bramek.
W podstawowym składzie Borussii oprócz Piszczka, który rozegrał całe spotkanie, mecz rozpoczęli także Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Pierwszy z nich był aktywny w ataku, ale nie wykorzystał kilku dobrych sytuacji. Zszedł z boiska w 72. minucie. Błaszykowski grał do 88. minuty.

W 48. minucie pierwszego gola zdobył Sebastian Kehl, wykorzystując dokładne podanie Piszczka. W 82. minucie wynik ustalił Lucas Barrios, który wszedł na boisko za Lewandowskiego. To jego pierwsze trafienie w sezonie.

Po tym zwycięstwie Borussia objęła prowadzenie w tabeli ekstraklasy, mając trzy punkty więcej od Bayernu Monachium, który swój mecz 20. kolejki rozegra w sobotę w Hamburgu z HSV.