Arsenal rozbił Blackburn. Osiem bramek w Londynie

Arsenal rozbił Blackburn. Osiem bramek w Londynie

Robin van Persie (fot. EPA/ANDY RAIN/PAP)
Arsenal Londyn pokonał na własnym boisku Blackburn Rovers 7:1 (3:1) w meczu inaugurującym 24 kolejkę angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Trzy gole dla gospodarzy, których bramki bronił Wojciech Szczęsny, zdobył Holender Robin van Persie.
Van Persie festiwal strzelecki rozpoczął już w drugiej minucie. Po pół godzinie gry do wyrównania strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadził Norweg Morten Gamst Pedersen - polski bramkarz "Kanonierów" musnął piłkę ręką, ale nie zdołał skutecznie interweniować. Odpowiedź Arsenalu była jednak szybka i skuteczna. Sześć minut później van Persie znowu znalazł się w dogodnej sytuacji i zapewnił swojej drużynie prowadzenie, a po 120 sekundach wynik podwyższył Alex Oxlade-Chamberlain. Chwilę później czerwoną kartką został ukarany Francuz Gael Givet z Blackburn.

Po zmianie stron do siatki trafili Hiszpan Mikel Arteta i ponownie Oxlade-Chamberlain oraz van Persie. Rezultat ustalił w doliczonym czasie gry wypożyczony z New York Red Bulls Thierry Henry. To jego druga bramka po powrocie do Anglii. Van Persie z kolei trafił do siatki w tym sezonie już 22 razy i otwiera klasyfikację strzelców Premier League.

W innym meczu, mimo śnieżycy, prowadzący w tabeli Manchester City pokonał Fulham 3:0. Pierwszą bramkę w 10 minucie z kontrowersyjnego rzutu karnego uzyskał Sergio Aguero i było to 15 trafienie Argentyńczyka w obecnych rozgrywkach.

Z kolei 31-letni Bobby Zamora w debiucie zapewnił Queens Park Rangers prowadzenie w potyczce z Wolverhampton Wanderers - ostatecznie to jednak "Wilki" wygrały 2:1. Oba gole zdobyły, gdy na  boisku nie było ukaranego czerwoną kartką francuskiego napastnika QPR Djibrila Cisse'a, który również kilka dni temi trafił do stołecznego klubu z Lazio Rzym.