Puchar Narodów Afryki: Zambia powalczy o medale, Sudańczycy wracają do domu

Puchar Narodów Afryki: Zambia powalczy o medale, Sudańczycy wracają do domu

W półfinale na Zambię będzie czekać zwycięzca meczu Ghany z Tunezją (fot. EPA/STR/PAP)
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki rozegranym w gwinejskiej miejscowości Bata Zambia wygrała z Sudanem 3:0 (1:0) i jako pierwszy zespół awansowała do półfinału.
Zambia w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą niedzielnego pojedynku Ghany z Tunezją.

Zespół Sudanu od 65 minuty grał w osłabieniu, gdy za faul na  Rainfordzie Kalabie czerwoną kartkę ujrzał obrońca Saifeldin Ali Hidris. W  minutę później Zambia zdobyła drugą bramkę, a swój awans do półfinału przypieczętowała trzecim golem zdobytym w 86 minucie meczu.

Zambia - Sudan 3:0 (1:0)

Bramki: Stoppila Sunzu (15), Chris Katongo (66), James Chamanga (86). Czerwona kartka: Saifeldin Ali Hidris (Sudan, 65).