Turniej ATP w Rotterdamie: Kubot gra dalej

Turniej ATP w Rotterdamie: Kubot gra dalej

Łukasz Kubot (fot. Chen Shaojin / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy halowego turnieju ATP na twardych kortach w Rotterdamie. W meczu pierwszej rundy polski tenisista wygrał z Ukraińcem Aleksandrem Dołgopołowem 6:7 (4-7), 6:4, 6:2.
Spotkanie trwało dwie godziny i 22 minuty. Kubot zaliczył m.in. pięć asów (rywal o jednego więcej) oraz sześć podwójnych błędów serwisowych (Ukrainiec trzy). O zwycięstwie nad wyżej notowanym przeciwnikiem zadecydowała skuteczna gra w trzecim secie. Przy stanie 2:2 Polak przełamał serwis rywala i od tej pory wygrał pewnie wszystkie kolejne gemy. W drugiej rundzie rywalem Kubota będzie zwycięzca meczu pomiędzy doświadczonym Finem Jarkko Nieminenem i Holendrem Igorem Sijslingiem (otrzymał tzw. dziką kartę).

Kubot wystartuje też w deblu, razem z Tomasem Berdychem. Polsko-czeski duet miał jednak pecha w losowaniu, bowiem trafił na rozstawionych z numerem drugim Francuza Michaela Llodrę i Serba Nenada Zimonjica. W imprezie zagra również debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, który zmierzy się w pierwszej rundzie z Holendrami Thiemo de Bakkerem i Robinem Haasem.