Mistrzyni olimpijska protestuje. Chce zmian w federacji strzelectwa sportowego

Mistrzyni olimpijska protestuje. Chce zmian w federacji strzelectwa sportowego

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelaniu z pistoletu na dystansie 25 metrów Maria Grozdewa postawiła ultimatum. Nie wystąpi na igrzyskach o ile w związku nie nastąpią zmiany (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelaniu z pistoletu na dystansie 25 metrów Maria Grozdewa ostrzegła, że może nie wystąpić w igrzyskach w Londynie. W ten sposób Bułgarka chce wymusić zmiany we władzach krajowej federacji strzelectwa sportowego.
Zgodnie z przepisami bułgarskiej federacji wszystkie zrzeszone w  niej drużyny muszą wziąć udział w przynajmniej jednym z dwóch rozgrywanych w ciągu roku krajowych mistrzostw. Warunku tego w ubiegłym roku nie spełnił klub 39-letniej zawodniczki Lewski Sopharma i z tego powodu został wykluczony. Grozdewa zareagowała złością na tę decyzję i  zażądała dymisji szefa organizacji Kamena Szyszmanowa. - To niedorzeczne. Jeśli on nie ustąpi, to zrezygnuję ze startu w  Londynie. To moje ultimatum. Zobaczymy, kto z nas jest ważniejszy -  zapowiedziała.

Bułgarka wzięła udział w pięciu igrzyskach i z każdych przywoziła medal. W debiucie w Barcelonie była trzecia w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 metrów. Cztery lata później powtórzyła ten wynik. W  2000 roku stanęła na najwyższym stopniu podium w strzelaniu z pistoletu na dystansie 25 metrów. Najbardziej udany był występ w Atenach, gdzie zdobyła złoto (pistolet, 25 m) i brąz (pistolet pneumatyczny, 10 m).