Łomot! Milan rozłożył Arsenal, Szczęsny grał słabo

Kevin Prince Boateng triumfuje, Wojciech Szczęsny nie (fot. EPA/MATTEO BAZZI/PAP)
Bramkarz Arsenalu Londyn i reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny puścił cztery gole w Mediolanie w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Kanonierzy" przegrali z AC Milan 0:4 i przed rewanżem ich sytuacja jest bardzo trudna.
Najpierw Szczęsny nie obronił uderzenia pod poprzeczkę reprezentanta Ghany Kevina Prince'a Boatenga. W 38. minucie lewym skrzydłem przedarł się Zlatan Ibrahimovic i wyłożył piłkę Brazylijczykowi Robinho, który podwyższył wynik strzałem głową z pięciu metrów. Ten sam zawodnik tuż po przerwie strzelił trzeciego gola, a wynik ustalił Ibrahimovic, pewnie wykonując rzut karny.

"Kanonierzy" rozegrali bardzo słaby mecz, szczególnie w obronie. W ataku najgroźniejszy był Robin van Persie, ale bramkarz Christian Abbiati stanął na wysokości zadania. Niewiele wniósł wprowadzony do gry po przerwie Thierry Henry, dla którego było to smutne pożegnanie z Arsenalem. Najlepszy strzelec w historii klubu, wypożyczony na dwa miesiące z New York Red Bulls, nie miał ani jednej szansy na zmianę rezultatu i w kiepskim humorze wróci za ocean.

Jeśli rywalizacja Milanu z Arsenalem wydaje się już rozstrzygnięta, a rewanż na Emirates Stadium w Londynie powinien być dla podopiecznych Massimiliano Allegriego formalnością, to wszystko jest jeszcze możliwe w starciu Zenita Sankt Petersburg z Benfiką Lizbona.

W mieście nad Newą gospodarze wygrali 3:2 po dwóch bramkach Romana Szirokowa i jednej 35-letniego weterana Siergieja Siemaka. Goście byli bliscy wywalczenia remisu, kiedy w 87. minucie Paragwajczyk Oscar Cardozo zdobył wyrównującego gola, ale minutę później decydujące trafienie zadał Szirokow. Mecz rozgrywano na zmrożonym boisku przy temperaturze minus 9 st. C.

We wtorek w pierwszych meczach 1/8 finału Bayer Leverkusen przegrał z Barceloną 1:3, a Olympique wygrał w Lyonie z Apoelem Nikozja 1:0. Pozostałe spotkania zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu.