T-Mobile Ekstraklasa: Korona lepsza od Jagiellonii

T-Mobile Ekstraklasa: Korona lepsza od Jagiellonii

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:0 (fot. PAP/Piotr Polak)
Jagiellonia Białystok przegrała w Kielcach z tamtejszą Koroną 0:2. Obie bramki dla gospodarzy zdobył w pierwszej połowie Łukasz Jamróz.

Piłkarze Korony grali dużo lepiej od gości z  Białegostoku, a o niespodziankę postarał się wychowanek kieleckiego klubu, debiutujący w ekstraklasie Łukasz Jamróz. Dwa jego gole przyjęto owacyjnie. W pierwszej połowie piłkarze Jagiellonii dwukrotnie strzelali na  bramkę rywali. Najlepszą okazję do umieszczenia piłki w siatce miał Tomasz Frankowski, który będąc sam na sam z bramkarzem Korony Zbigniewem Małkowskim, kopnął futbolówkę obok słupka. Natomiast po strzale głową Grzegorza Rasiaka, piłka trafiła w ręce kieleckiego bramkarza.

Po przerwie obrona gospodarzy popełniła sporo błędów, ułatwiając piłkarzom Jagiellonii organizowanie coraz groźniejszych akcji. Z kolei ataki Korony kończyły się niecelnymi strzałami.

Korona, z 28 punktami na koncie, zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli i traci 10 punktów do liderującego Śląska Wrocław. Z kolei Jagiellonia, która zdobyła 22 punkty, jest 11.