Radwańska wygrała... dwa razy jednego dnia

Radwańska wygrała dwa mecze(fot. ACTION PRESS / FOTO OLIMPIK / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:4, 6:4 i awansowała do 1/4 finału turnieju WTA w Kuala Lumpur (pula nagród 220 tys. dol.). Wcześniej polska tenisistka dokończyła mecz z Akguł Amanmuradową z Uzbekistanu, wygrywając 6:2, 6:4.

Krakowianka dwukrotnie wychodziła na kort. Najpierw musiała dokończyć pojedynek z Amanmuradową, który miał się rozpocząć we  wtorek, ale z powodu deszczu został przełożony na środę. Tego dnia pogoda też nie rozpieszczała tenisistek i spotkanie zostało przerwane przy stanie 3:3 w drugim secie. Tym razem wystarczyły cztery gemy, by  najwyżej rozstawiona w imprezie Polka awansowała do kolejnej rundy.

Po przerwie na odpoczynek wystąpiła w drugiej rundzie przeciwko Pliskovej, która do turnieju głównego awansowała z eliminacji. Do  pokonania Czeszki potrzebowała godziny i dziesięciu minut. Kolejną rywalką Radwańskiej będzie inna kwalifikantka - Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Najlepsza obecnie polska tenisistka w poniedziałek osiągnęła piątą -  najwyższą w karierze - pozycję w rankingu WTA Tour. Kilka dni temu, po  wycofaniu się dwóch innych wysoko notowanych tenisistek, organizatorzy turnieju w Kuala Lumpur namówili do przyjazdu ją oraz Serbkę Jelenę Jankovic.

Wyniki czwartkowych spotkań:  pierwsza runda - Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Akguł Amanmuradowa (Uzbekistan) 6:2, 6:4  druga runda - Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Karolina Pliskova (Czechy) 6:4, 6:4