Gwiazdor Barcelony obraził sędziego. Grozi mu surowa kara

Gerard Pique (fot. Acero / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Hiszpańskie kolegium sędziów piłkarskich będzie wnioskować o surowe ukaranie zawodnika Barcelony Gerarda Pique za to, że obraził arbitra po meczu ligowym ze Sportingiem Gijon (3:1).
- Wypowiedzi Pique były niestosowne i poważne. Rozumiem, że  piłkarzowi na gorąco może zagotować się głowa, ale trzeba szanować innych. Te słowa uderzają w całe środowisko sędziowskie i jest logiczne, że wniesiemy skargę - oświadczył szef komisji sędziowskiej Victoriano Sanchez Arminio.

Pique otrzymał czerwoną kartkę w 47. minucie meczu, ale mimo osłabienia Barcelona wygrała 3:1, strzelając w końcówce dwa gole. Tuż po meczu Pique zarzucił sędziemu Velasco Carballo, że wyrzucił go  z boiska celowo. - W przerwie wypominałem sędziemu, że nie odgwizdał rzutu karnego za faul na Seydou Keicie i on to zapamiętał. Odniosłem wrażenie, że dał mi czerwoną kartkę z premedytacją - mówił dziennikarzom Pique. Velasco Carballo jest jednym z 12 sędziów głównych wyznaczonych do prowadzenia meczów Euro-2012.