Juventus się uparł i nie przegrywa

Juventus się uparł i nie przegrywa

Juventus królem remisów (fot. EPA/SERENA CAMPANINI/PAP)
Piłkarze Juventusu zremisowali na wyjeździe z Bologną 1:1 w zaległym meczu włoskiej ekstraklasy. Ekipa z Turynu pozostaje jedyną niepokonaną w rozgrywkach, nie wykorzystała jednak szansy na zrównanie się punktami z prowadzącym w tabeli AC Milan.
W Bolonii pierwsi z gola cieszyli się gospodarze. W 17. minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej defensywy Juventusu do siatki trafił Marco Di Vaio, który wykorzystał podanie Urugwajczyka Gastona Ramireza. Do wyrównania doprowadził w 59. minucie reprezentant Czarnogóry Mirko Vucinic. Goście od 84. minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla obrońcy Leonardo Bonucciego.

Juventus, który zanotował 13. remis w obecnych rozgrywkach, nie wykorzystał szansy na zrównanie się punktami z prowadzącym w Serie A Milanem. Do ekipy z Mediolanu traci dwa punkty.

W innym zaległym spotkaniu Fiorentina, z Arturem Borucem w składzie, zremisowała na wyjeździe z Parmą 2:2. Polski bramkarz wyciągnął piłkę z siatki po strzałach włoskiego napastnika nigeryjskiego pochodzenia Stefano Okaki Chuki w 28. oraz Sebastiana Govinco z rzutu karnego w 87. minucie. Gole dla Fiorentiny, która ostatnie minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla reprezentanta Szwajcarii Valona Behramiego, zdobyli Serb Matija Nastasic w 60. i Alessio Cerci w 71. minucie.

Po 26 kolejkach zespół z Florencji zgromadził 32 punkty i zajmuje 12. miejsce w tabeli Serie A.