Gortat punktuje, "Słońca" wygrywają

Polak spędził na parkiecie ponad 27 minut, zdobył 16 punktów, miał 5 zbiórek, 2 bloki i 2 przechwyty. (fot. KAMIL KRZACZYNSKI / Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Phoenix Suns Marcina Gortata wygrali trzeci mecz z rzędu w ciągu trzech dni - w piątek pokonali 109:101 Detroit Pistons. Polak spędził na parkiecie ponad 27 minut, zdobył 16 punktów, miał 5 zbiórek, 2 bloki i 2 przechwyty.

Suns, z bilansem 22 zwycięstw i 22 przegranych, awansowali na 9. miejsce w Konferencji Zachodniej. Najwięcej punktów dla zwycięzców - 23, zdobył Jared Dudley. Gortat, podobnie jak w poprzednim meczu, nie wyszedł na parkiet w ostatniej kwarcie i zakończył spotkanie z dorobkiem 16 pkt. O jeden więcej rzucił Kanadyjczyk Steve Nash.

W ekipie z Detroit najskuteczniejszy był Rodney Stuckey, zdobywca 23 pkt. Zespół Gortata po zwycięstwie nad Pistons dołączył do wąskiego grona ekip - Chicago Bulls, Oklahoma City Thunder i Miami Heat, które mają w  dorobku trzy wygrane z rzędu.

Z dziesięciu ostatnich spotkań, Suns wygrali osiem razy. Po ostatnim zwycięstwie wyprzedzili Minnesota Timberwolves, którzy przegrali z Los Angeles Lakers 92:97.