"Czerwone Diabły" wyżyły się na outsiderach

"Czerwone Diabły" wyżyły się na outsiderach

W Europie przegrali, u siebie wygrywają (fot. EPA/LINDSEY PARNABY/PAP)
Manchester United odniósł piąte zwycięstwo z rzędu w piłkarskiej ekstraklasie Anglii. "Czerwone Diabły" w 29. kolejce pokonały na wyjeździe przedostatni w tabeli Wolverhampton Wanderers 5:0 i umocniły się na pozycji lidera.
Podopieczni Szkota Alexa Fergusona objęli prowadzenie w 21. minucie, po golu obrońcy reprezentacji Irlandii Północnej Jonny'ego Evansa. Pozostałe bramki padły gdy gospodarze grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla francuskiego defensora Ronalda Zubara w 39. minucie. Dwa trafienia zaliczył Meksykanin Javier Hernandez (56. i 61. minuta), a po jednym dołożyli Ekwadorczyk Antonio Valencia (43. minuta) oraz Danny Welbeck (45. minuta).

"Czerwone Diabły" mają cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City, który w środę podejmie u siebie Chelsea Londyn. W tym samym dniu Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego zmierzy się na wyjeździe z Evertonem.

Mistrzostwo Anglii to jedyne rozgrywki, w których Manchester United zachował jeszcze szansę na zwycięstwo. W czwartek zespół odpadł z Ligi Europejskiej, po porażce z Athletic Bilbao 1:2 (pierwszy mecz 2:3), a wcześniej pożegnał się także z rywalizacją w pucharze kraju oraz Pucharze Ligi.