Dobra passa drużyny Gortata minęła. Suns przegrali z Heat

Dobra passa drużyny Gortata minęła. Suns przegrali z Heat

Marcin Gortat (fot. KAMIL KRZACZYNSKI / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
Koszykarze Phoenix Suns, po serii czterech zwycięstw, przegrali na wyjeździe z Miami Heat 95:99, ponosząc 23. porażkę w sezonie ligi NBA. W szeregach gości 13 punktów i osiem zbiórek odnotował Marcin Gortat.
Kluczowa dla losów zwycięstwa okazała się czwarta kwarta, w której "Słońca" prowadziły już dziesięcioma punktami, ale w pewnym momencie przez ponad sześć minut nie oddały celnego rzutu. W tym czasie gospodarze zdobyli kolejnych 17 punktów.

Gortat przebywał na parkiecie niewiele ponad 35 minut. W tym czasie trafił sześć z 13 rzutów z gry, a także wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych. Z ośmiu zbiórek pięć miał pod własnym koszem. Odnotował też asystę, blok, trzy faule i aż czterokrotnie został zablokowany. W szeregach Phoenix najlepiej spisał się Grant Hill, zdobywca 19 punktów. Natomiast najskuteczniejszym graczem wieczoru był Chris Bosh z  Heat - 29 pkt i osiem zbiórek.

W Miami koszykarze Suns rozpoczęli serię czterech wyjazdowych spotkań. Teraz czekają ich mecze z Orlando Magic, Indiana Pacers i  Cleveland Cavaliers. Z bilansem meczów 23-23 zespół z Arizony zajmuje dziesiąte miejsce w  Konferencji Zachodniej. Tuż przed nimi są Utah Jazz 24-22, a także Houston Rockets 25-22, którzy znajdują się na ósmej pozycji, ostatniej premiowanej awansem do fazy play off. Natomiast Heat to drugi zespół na  Wschodzie 34-11.