Radwańskie w Miami: Urszula odpadła, Agnieszka zagra z Keys

Radwańskie w Miami: Urszula odpadła, Agnieszka zagra z Keys

Agnieszka Radwańska (fot. EPA/ANDREW GOMBERT/PAP)
Amerykanka Madison Keys będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Miami na Florydzie (pula nagród 4,828 mln dolarów.). W pierwszej odpadła Urszula Radwańska.
W 1/64 finału starsza z sióstr Radwańskich (nr 5) miała wolny los, zaś Keys, która wcześniej grała w eliminacjach, pokonała Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:7 (4-7), 6:2, 6:1. Z kolei Urszula Radwańska, po trwającym dwie godziny i 45 minut meczu, przegrała z Ukrainką Kateryną Bondarenko 6:3, 6:7 (5-7), 4:6.

Dziwny mecz Urszuli Radwańskiej

Była liderka światowego rankingu Belgijka Kim Clijsters pokonała Australijkę Jarmilę Gajdosovą 4:6, 6:1, 6:0, zaś po kilkumiesięcznej przerwie udanie powróciła na korty Venus Williams. 31-letnia Amerykanka gładko zwyciężyła najstarszą zawodniczkę w cyklu WTA Tour 41-letnią Japonkę Kimiko Date-Krumm 6:0, 6:3.

Venus Williams, 134. na liście WTA Tour, rozgrywa na Florydzie pierwszy swój turniej od odbywającego się na przełomie sierpnia i września US Open.