Bundesliga: Borussia gromi, Polacy strzelają

Robert Lewandowski w meczu z FC Koeln zdobył 17 bramkę w tym sezonie Bundesligi (fot. EPA/FEDERICO GAMBARINI/PAP)
Robert Lewandowski zdobył 17 gola w sezonie, Łukasz Piszczek - trzeciego i zapisał na swoim koncie dwie asysty, asystę na swoim koncie zapisał też Jakub Błaszczykowski. Polscy piłkarze mieli spory wkład w wyjazdowe zwycięstwo Borussii Dortmund nad FC Koeln 6:1 w 27 kolejce niemieckiej ekstraklasy.
Początek spotkania nie wskazywał na pogrom gospodarzy, którzy w 13 minucie objęli oni prowadzenie po strzale głową Słoweńca Milivoje Novakovica. Po kolejnych 13 był już jednak remis, a po dośrodkowaniu Marcela Schmelzera z rzutu wolnego skuteczną główką popisał się Piszczek.

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w ciągu siedmiu minut po przerwie. Najpierw do siatki ekipy z Kolonii trafił Japończyk Shinji Kagawa, po  asyście Piszczka, a następnie bramkę dołożył Lewandowski, którego dobrym podaniem obsłużył Błaszczykowski, po raz dziewiąty w sezonie otwierający partnerom z  Borussii drogę do bramki. W końcówce goście zdobyli kolejne trzy gole - na listę strzelców wpisali się: Ilkay Guendogan, ponownie Kagawa po podaniu Piszczka i  chorwacki rezerwowy Ivan Perisic.

Wszyscy trzej reprezentanci Polski w barwach Borussii rozegrali całe spotkanie. Z kolei Sławomir Peszko z FC Koeln opuścił boisko w 77 minucie. Zespół z Dortmundu siedem kolejek przed końcem sezonu prowadzi w  tabeli i ma pięć punktów przewagi nad Bayern Monachium, który 24 marca wygrał z Hannoverem 96 2:1.