Serie A: Boruc pokonany, Fiorentina znów bez zwycięstwa

Fiorentina nie zdołała pokonać Genoi - od 4 marca zespół Artura Boruca nie potrafi wygrać meczu w Serie A (fot. EPA/LEONI/PAP)
Fiorentina - z Arturem Borucem w składzie - zremisowała na wyjeździe z Genoą 2:2 w 29 kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To czwarty ligowy mecz bez zwycięstwa zespołu z Florencji. Fiorentina nie wygrała w Serie A od 4 marca, kiedy to pokonała Cesenę 2:0. W ostatnich czterech starciach zdobyła ledwie dwa punkty. Przed tygodniem uległa Juventusowi Turyn aż 0:5, a przed dwoma Catanii 0:1.

W meczu z Genoą podopieczni Delio Rossiego stracili zwycięstwo na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Gola dającego jeden punkt ekipie z  Genui zdobył Argentyńczyk Rodrigo Palacio. Wcześniej Boruca, który w  85 minucie ukarany został żółtą kartką, pokonał w sytuacji sam na sam inny piłkarz mający za sobą występy w reprezentacji "Albicelestes" Fernando Belluschi. Z kolei bramki dla Fiorentiny zdobyli Riccardo Montolivo oraz Cesare Natali. minucie. Po 29 kolejkach zespół Boruca zgromadził 33 punkty i zajmuje 15 miejsce w tabeli Serie A.

W innym spotkaniu czwarte w tabeli Napoli tylko zremisowało u siebie z Catanią 2:2, choć wygrywało 2:0. Gole dla  gospodarzy zdobyli reprezentant Szwajcarii Blerim Dzemaili i Urugwajczyk Edinson Cavani, a dla gości Argentyńczyk Nicolas Spolli oraz Davide Lanzafame. Ten ostatni trafił do siatki zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko. Dzień wcześniej krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu uczynił prowadzący w Serie A AC Milan, który po dwóch bramkach Szweda Zlatana Ibrahimovica pokonał u siebie Romę 2:1.