Serie A: 288 bramka Del Piero w barwach Juve. "Stara Dama" wciąż bez porażki

Serie A: 288 bramka Del Piero w barwach Juve. "Stara Dama" wciąż bez porażki

Alessandro Del Piero cieszy się z 288 bramki strzelonej w barwach Juventusu Turyn (fot. EPA/Antonino Di Marco/PAP)
W kończącym kolejkę Serie A meczu Juventus pokonał w Turynie Inter Mediolan 2:0. Oba gole padły po przerwie - najpierw trafił do siatki Urugwajczyk Martin Caceres, a następnie Alessandro Del Piero.
Del Piero, 37-letnia legenda klubu, śrubuje obecnie rekord w liczbie zdobytych bramek dla Juventusu. Gol strzelony Interowi był 288, jakiego Del Piero zdobył dla "Starej Damy", której barwy piłkarz reprezentuje od 1993 roku. W tym czasie w koszulce "Juve" na boisku spędził już 48 648 minut, co również jest najlepszym osiągnięciem w  historii.

Juventus pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie Serie A - jednak z 29 spotkań aż 14 zremisowała, stąd zajmuje drugą lokatę w tabeli za broniącym tytułu mistrzowskiego Milanem.