Polonia Warszawa na kolanach. Tytuł już poza zasięgiem?

Polonia Warszawa na kolanach. Tytuł już poza zasięgiem?

Korona świętuje zwycięstwo (fot. PAP/Piotr Polak)
Niepokonana na wiosnę Korona pokonała warszawską Polonię 3:0. W drugiej połowie dominacja gospodarzy była niepodważalna - w tym okresie gry warszawiacy nie zdołali celnie strzelić na bramkę kielczan. Dla Polonii porażka może oznaczać koniec marzeń o tytule mistrza kraju.
Piłkarze Polonii przyjechali do Kielc po komplet punktów, by zwiększyć szanse na walkę o tytuł mistrza Polski. Od początku grali bardzo zdecydowanie a ich szybkie kontrataki były piekielnie groźne. Po strzałach Roberta Jeża, Pavela Sultesa i Pawła Wszołka w pierwszej połowie, bramkarz Korony z dużym szczęściem wybijał piłkę. Momentami pod bramką kielczan goście tworzyli istny kocioł futbolowy, ze strzałami i dobitkami.

Kielczanie początkowo zaskoczeni tak zdecydowaną grą rywali, szybko się otrząsnęli i to oni zaczęli zagrażać bramce Polonii. Kamil Kuzera i Paweł Sobolewski po składnych akcjach zakończyli je celnymi strzałami, ale Sebastian Przyrowski skutecznie bronił.

Po przerwie piłkarze Korony zaskoczyli niemrawie grających obrońców Polonii i przy ich biernej postawie na polu karnym, Paweł Golański zdobył prowadzenie dla kielczan. To ożywiło gospodarzy, nabrali odwagi do szybszej i zdecydowanej gry. W opałach był Sebastian Przyrowski.

Kielczanie uśpili obrońców warszawskiego zespołu a po składnej akcji niepilnowany Maciej Korzym otrzymał piłkę pod bramką i spokojnie kopnął ją do siatki. Jeszcze kibice nie nacieszyli się tym golem, gdy po dokładnym dośrodkowaniu Artur Lenartowski głową skierował piłkę do bramki Polonii. Było to 11 minut decydujące o rezultacie spotkania – goście stracili trzy bramki. Do końca kielczanie grali swobodnie i stwarzali pod bramką gości groźne sytuacje.

Korona Kielce - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Golański (48), 2:0 Maciej Korzym (54), 3:0 Artur Lenartowski (59-głową).

Żółta kartka - Korona Kielce: Kamil Kuzera, Paweł Sobolewski, Paweł Golański. Polonia Warszawa: Maciej Sadlok, Paweł Wszołek, Dorde Cotra, Aviram Baruchyan, Robert Jeż, Edgar Cani. Czerwona kartka - Polonia Warszawa: Maciej Sadlok (80).

Sędzia: Daniel Stefański( Bydgoszcz). Widzów 8 012.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Maciej Korzym (77. Mateusz Łuczak), Aleksandar Vukovic, Paweł Sobolewski, Artur Lenartowski, Kamil Kuzera (74. Jacek Kiełb) - Łukasz Jamróz (46. Grzegorz Lech).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Maciej Sadlok, Dorde Cotra - Pavel Sultes, Łukasz Piątek, Robert Jeż, Aviram Baruchyan (58. Edgar Cani), Paweł Wszołek (58. Tomasz Brzyski) - Władimir Dwaliszwili (78. Łukasz Teodorczyk).