Nie Porto, nie Sporting i nie Benfica. Braga blisko mistrzostwa

Nie Porto, nie Sporting i nie Benfica. Braga blisko mistrzostwa

Braga gra o tytuł, fot. PAP/EPA/HUGO DELGADO
Piłkarze Sportingu Braga nigdy nie zdobyli mistrzostwa Portugalii, mimo że klub istnieje od 91 lat. Po serii 13 zwycięstw z rzędu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli i są blisko historycznego tytułu.

W poniedziałkowy wieczór SC Braga wygrał z walczącą o utrzymanie Academicą Coimbra 2:1, a na listę strzelców wpisali się w pierwszej połowie Marcio Mossoro i Rodrigo Lima, który z dorobkiem 19 bramek prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych. Po przerwie honorowego gola zdobył David Simao.

W tabeli Sporting wyprzedza o punkt broniące tytułu FC Porto i o dwa Benfikę Lizbona. Pozostałe zespoły nie liczą się walce o mistrzostwo. Do  końca rozgrywek pozostało sześć kolejek.

W najbliższej serii gier zespół z Bragi, trenowany przez Leonardo Jardima, zmierzy się na wyjeździe z Benfiką, a 7 kwietnia podejmie Porto.