Turniej ATP w Miami: Argentyńczyk nie dał rady, Djokovic w finale

Turniej ATP w Miami: Argentyńczyk nie dał rady, Djokovic w finale

Novak Djokovic (fot. EPA/RHONA WISE/PAP)
Prowadzący w światowym rankingu Serb Novak Djokovic pokonał Argentyńczyka Juana Monaco 6:0, 7:6 (7-5) w półfinale turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Miami. W finale Serb zagra z Brytyjczykiem Andym Murrayem.

Dla Djokovicia będzie to pierwszy finał od czasu zwycięstwa w  styczniowym Australian Open. Jego rywalowi w meczu, którego stawką był występ w finale nie pomógł doping Argentyńczyków licznie zamieszkujących południową Florydę. Wsparcie fanów na niewiele jednak się zdało, ponieważ w pierwszym secie Monaco w ciągu zaledwie 27 minut gładko uległ do zera i zdobył tylko siedem punktów, choć Serb dwukrotnie popełnił podwójne błędy.

W drugim secie Djokoviciowi nie poszło już tak łatwo, bo rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w tie-breaku. Górę wzięło jednak doświadczenie lidera rankingu ATP, który ostatecznie wygrał to starcie 7:6 (7-5). Dla Monaco był to drugi w  karierze półfinał w turnieju z serii Masters 1000.

W finale Djokovic zagra z rozstawionym z numerem czwartym Murrayem. Brytyjczyk awansował do finału bez walki, ponieważ z powodu kontuzji kolana z turnieju wycofał się rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Rafael Nadal.