Serie A: Catania zagrała dla Juventusu - Milan traci punkty

Serie A: Catania zagrała dla Juventusu - Milan traci punkty

Milan stracił punkty na Sycylii (fot. EPA/ORIETTA SCARDINO/PAP)
Prowadzący w tabeli piłkarze AC Milan w 30 kolejce stracili punkty, remisując w wyjazdowym spotkaniu z Catanią 1:1. Drużyna z Sycylii przerwała serię czterech kolejnych zwycięstw obrońców tytułu, którzy zachowają jednak pierwsze miejsce w Serie A.

Pierwsi z gola cieszyli się goście - w 34 minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Robinho, który wykorzystał podanie Szweda Zlatana Ibrahimovica. Do wyrównania doprowadził w 57 minucie Argentyńczyk Nicolas Spolli. Oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. W 64. minucie drugie trafienie w tym spotkaniu mógł zaliczyć Robinho, jednak piłkę po jego uderzeniu wybił z linii bramkowej Giovanni Marchese. W ostatnim kwadransie udanymi interwencjami, po strzałach Francuza Philippe'a Mexesa i Ibrahimovica, popisał się z kolei bramkarz gospodarzy Argentyńczyk Juan Pablo Carrizo. Wcześniej gola dla siódmej w tabeli Catanii mógł zdobyć także Argentyńczyk Alejandro Gomez, jednak od straty bramki gości uchroniła poprzeczka.

Zespół z Mediolanu utrzymał prowadzenie w tabeli z 64 punktami na koncie. Jego przewaga nad drugim Juventusem Turyn, który 1 kwietnia podejmie czwarte w tabeli Napoli, wynosi obecnie pięć punktów.