Wisła o krok od odpadnięcia z Pucharu Polski

Wisła o krok od odpadnięcia z Pucharu Polski

Ruch znów pokonał Wisłę (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Ruch Chorzów pokonał Wisłę Kraków 3:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski.
Oba zespoły zmierzyły się w Chorzowie 25 marca w meczu ekstraklasy. Wtedy Ruch wygrał 1:0 po golu Rafała Grodzickiego z rzutu karnego. Trener wiślaków Michał Probierz po tym spotkaniu liczył, że jego zespół zagra z "Niebieskimi" w półfinale Pucharu Polski. I jeszcze tego samego dnia podczas losowania jego życzeniu stało się zadość. Tyle, że przynajmniej na razie rewanż za ligową porażkę się krakowianom nie udał.

Zgodnie z zapowiedziami krakowskiego szkoleniowca, z powodu kontuzji nie zagrali w Chorzowie obrońcy Bośniak Gordan Bunoza, Honduranin Osman Chavez i Serb Marko Jovanovic. Ruch w porównaniu z "żelazną jedenastką" ligową zagrał bez chorego słowackiego pomocnika Gabora Straki.

Mimo że goście w pierwszej połowie częściej atakowali, na przerwę schodzili przegrywając 0:1. Kluczowa okazała się akcja z 39. minuty, kiedy napastnik Ruchu Arkadiusz Piech urwał się obrońcom i sytuacji sam na sam nie dał szans Sergeiowi Pareice. Gospodarzy tuż przed przerwą uratował Matko Perdijic, broniąc strzał z bliska Argentyńczyka Gervasio Nunez.

Krakowianie potrzebowali po zmianie stron czterech minut, by doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu Serba Ivicy Ilieva głową pokonał bramkarza Ruchu Bułgar Cwetan Genkow. Uatrakcyjniło to grę. Skuteczniejsi byli chorzowianie. Po rzucie wolnym Marka Zieńczuka w ogromnym zamieszaniu pod bramką gości refleksem popisał się Marek Szyndrowski, który stojąc tyłem do bramki trącił piłkę głową i ponownie zapewnił gospodarzom prowadzenie. Kwadrans przed końcem po faulu Holendra Kewa Jaliensa na Rafale Grodzickim w polu karnym rzut karny zamienił na trzeciego gola Paweł Abbot, zapewniając swojej drużynie solidną zaliczkę przed rewanżem.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Piech (39), 1:1 Cwetan Genkow (49-głową), 2:1 Marek Szyndrowski (68-głową), 3:1 Paweł Abbott (75-karny).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Marcin Malinowski, Rafał Grodzicki, Żeljko Djokic, Andrzej Niedzielan. Wisła Kraków: Cezary Wilk, Kew Jaliens.

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski, Paweł Lisowski, Łukasz Janoszka (63. Jakub Smektała) - Maciej Jankowski (60. Paweł Abbott), Arkadiusz Piech (76. Andrzej Niedzielan).

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Michał Czekaj (48. Kew Jaliens), Junior Diaz, Gervasio Nunez - Ivica Iliev (64. Patryk Małecki), Cezary Wilk (72. Tomas Jirsak), Łukasz Garguła, Daniel Brud, Maor Melikson - Cwetan Genkow.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 5 000.