Bayern bez problemów w półfinale LM

Bayern bez problemów w półfinale LM

Bayern świętuje awans (fot. EPA/ANDREAS GEBERT)
Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na własnym stadionie Olympique Marsylia 2:0 (2:0) w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów i awansowali do półfinału.
Po zwycięstwie w Marsylii trener Jupp Heynckes w rewanżu mógł sobie pozwolić na wystawienie w pierwszej jedenastce kilku zawodników, którzy mecze zwykle zaczynają na ławce rezerwowych. Zmiennicy nie okazali się gorsi, a szczególnie wyróżnił się Ivica Olic, który zdobył obie bramki.

Chorwat na listę strzelców wpisał się w 13. minucie, wykorzystując podanie Francuza i byłego piłkarza OM Franka Ribery'ego. Wynik spotkania ten sam zawodnik ustalił niespełna pół godziny później po zagraniu reprezentanta Austrii Davida Alaby.

Druga połowa praktycznie pozbawiona była emocji. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali zdobyć choćby honorową bramkę, ale przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę Bayernu nie byli w stanie.

Bawarczycy w półfinale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie znaleźli się po raz czternasty. Wszystko wskazuje na to, że ich kolejnym rywalem będzie Real Madryt, który w pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Apoel Nikozja 3:0. Rewanż w środę.

Do półfinału awansowała też Barcelona, która pokonała u siebie AC Milan 3:1.

Bayern Monachium - Olympique Marsylia 2:0 (2:0)

Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Holger Badstuber, David Alaba - Luiz Gustavo - Toni Kroos (67-Danijel Pranjic), Anatolij Tymoszczuk, Thomas Mueller (39-Rafinha), Franck Ribery - Ivica Olic (75-Mario Gomez).

Olympique: Steve Mandanda - Cesar Azpilicueta, Rod Fanni, Nicolas Nkoulou, Jeremy Morel (46-Morgan Amalfitano) - Benoit Cheyrou, Stephane Mbia, Brandao (74-Andre-Pierre Gignac), Mathieu Valbuena, Andre Ayew - Loic Remy (63-Charles Kabore).

Bramki: Ivica Olic (13, 37).

Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia).

Widzów: 66 000.