Olympiakos mistrzem Grecji (oficjalnie)

Piłkarze Olympiakosu Pireus zostali oficjalnie mistrzami kraju. Grecka federacja podtrzymała decyzję o odjęciu wiceliderowi Panathinaikosowi trzech punktów za zamieszki pseudokibiców podczas meczu obu zespołów przed dwoma tygodniami.
Po derbach Aten Panathinaikos ukarano walkowerem oraz odjęto mu trzy punkty z dotychczasowego dorobku (oraz dodatkowo dwa na starcie następnego sezonu). Gdyby jego odwołanie od tej decyzji zostało rozpatrzone pozytywnie, Olympiakos, który na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma 67 punktów, o dziesięć więcej od "Koniczynek", musiałby jeszcze poczekać ze świętowaniem 39. w historii klubu tytułu.

Do zamieszek podczas meczu dwóch najsłynniejszych greckich klubów doszło 18 marca. W przerwie, przy wyniku 0:0, na stadion wdarło się kilkaset osób bez biletów, a w kierunku policji posypały się kamienie i  butelki.

Z powodu starć pseudokibiców z policją druga połowa rozpoczęła się z  45-minutowym opóźnieniem. Po zdobyciu gola przez Olympiakos na boisko poleciały koktajle Mołotowa, w wielu miejscach stadionu pojawił się ogień. Spotkanie przerwano. 57 fanów zostało zatrzymanych, a 20 policjantów trafiło do szpitala.