Dookoła Kraju Basków najszybciej jedzie Rodriguez

Joaquim Rodriguez (fot. EPA/JESUS DIGES/PAP)
Hiszpan Joaquim Rodriguez z grupy Katiusza wygrał piąty etap wyścigu Dookoła Kraju Basków z Bery do Onati długości 183 km i umocnił się na pozycji lidera. Hiszpan triumfował także na poprzednim etapie, po którym został liderem wyścigu.
Drugie miejsce, tak jak dzień wcześniej, wywalczył jego rodak Samuel Sanchez z grupy Euskaltel-Euskadi, a trzecie, ze stratą 2 s, Chorwat Robert Kiserlovski.

Rodriguez i Sanchez odjechali z peletonu na trzy kilometry przed metą, po kilkuset metrach zdołał dołączyć do nich Chorwat. Na metę obaj Hiszpanie wjechali obok siebie i dopiero po analizie zapisu fotokomórki zwycięstwo przyznano Rodriguezowi.

Polscy kolarze ponieśli spore straty. Najlepszy z nich, Maciej Paterski dojechał do mety na 69. pozycji, tracąc blisko 10 minut do zwycięzcy, a w klasyfikacji generalnej jest 51. Z wyścigu wycofał się Tomasz Marczyński.