Lewandowski znów dał Borussii trzy punkty

Robert Lewandowski wciąż w formie (fot. PAP/EPA/DOMINIQUE LEPPIN)
Robert Lewandowski strzelił dwie bramki dla Borussii Dortmund w wyjazdowym, sobotnim meczu 29. kolejki z VfL Wolfsburg (3:1). To 18. i 19. trafienie polskiego piłkarza w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy.
Lewandowski zdobył gole w 22. i 90. minucie. Cztery minuty po przerwie piłkę w siatce "Wilków" umieścił też Ilkay Guendogan, a rozmiary porażki po godzinie gry zmniejszył Mario Mandzukic. W końcówce spotkania czerwoną kartką, za dwie żółte, ukarany został obrońca gospodarzy Alexander Madlung.

W klasyfikacji najskuteczniejszych napastnik reprezentacji Polski awansował na trzecie miejsce. Prowadzi Mario Gomez z Bayernu Monachium - 25 (dwie bramki w sobotnim meczu z Augsburgiem - 2:1), a drugi jest Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04 Gelsenkirchen) - 23. W niedzielę zespół Holendra zagra z Hannoverem 96.

Oprócz Lewandowskiego, w drużynie mistrza Niemiec i lidera Bundesligi wystąpili Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski (w 87. minucie zastąpił go Patrick Owomoyela). Ostatni z wymienionych Polaków przy stanie 2:0 trafił w poprzeczkę.