Juventus powinien zmienić nazwę na Del Piero

Juventus powinien zmienić nazwę na Del Piero

"Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego uczczenia jubileuszu" (fot. Daniele Buffa / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
Alessandro Del Piero, legenda Juventusu Turyn, w środowym meczu ligowym z Lazio Rzym (2:1) po raz 700. zagrał w koszulce swojego klubu i zdobył bramkę decydującą o jego zwycięstwie.

37-letni napastnik gola na wagę trzech punktów i powrotu na pierwsze miejsce w tabeli uzyskał strzałem z rzutu wolnego w 82. minucie. - Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego uczczenia jubileuszu - przyznał "Mr. Juve" jak określa go włoska prasa. Zdaniem Włocha, Juventus jest w  stanie wygrać w tym sezonie ligę. - Mam nadzieję, że wówczas będę mógł powiedzieć, że ten mój gol pomógł zdobyć mistrzostwo - dodał. 91-krotny reprezentant Włoch jest rekordzistą Juventusu pod względem liczby strzelonych bramek - przez niemal 20 lat występów w drużynie zdobył ich 288. Do niego należy także rekord liczby występów w klubie oraz minut, jakie spędził na boisku.

Del Piero zadebiutował w Serie A i Juventusie 12 września 1993 roku w  meczu z Foggią. Pojawił się na boisku w drugiej połowie jako zmiennik Fabrizio Ravanellego. Pierwszego gola zdobył tydzień później, w wygranym 4:0 spotkaniu z Regginą. Do 11 kwietnia 2012 mistrz świata z 2006 roku zanotował w barwach "Starej Damy" 474 występy we włoskiej ekstraklasie, 35 w Serie B, 55 w  krajowym pucharze, 127 w międzynarodowej rywalizacji i dziewięć w  Superpucharze Włoch. W 2006 roku Juventus został zdegradowany do drugiej ligi za udział w  aferze korupcyjnej. Z zespołu odeszło wówczas wiele gwiazd, m.in. Szwed Zlatan Ibrahimovic czy Francuz Lilian Thuram. Jednak posiadający już wtedy status bohatera Turynu Del Piero postanowił zostać, czym zasłużył sobie na dodatkowe uznanie kibiców i władz klubu. Turyńczycy po roku wrócili do najwyższej klasy.

Przed kilkoma miesiącami kierownictwo klubu ogłosiło, że obecny sezon jest ostatnim w wykonaniu Del Piero w barwach "Juve". - Czuję się dobrze, głowa i nogi nie odmawiają mi posłuszeństwa, więc chcę grać dalej. Gdzie? To się okaże - powiedział. - Nie patrzę w przyszłość dalej niż do niedzielnego meczu z Ceseną - wyjaśnił. Z Juventusem Del Piero zdobył wiele trofeów. Wygrał m.in. pięciokrotnie ligę włoską (triumfował siedem razy, ale dwa tytuły zostały odebrane z uwagi na aferę korupcyjną - red.), raz Ligę Mistrzów i  Puchar Włoch. Z reprezentacją Włoch zdobył również wicemistrzostwo Europy w 2010 r.