Włoszczowska trzecia w zawodach PŚ. Zwyciężyła Pendrel

Włoszczowska trzecia w zawodach PŚ. Zwyciężyła Pendrel

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła w Houffalize trzecie miejsce w drugich w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Zwyciężyła mistrzyni świata Kanadyjka Catharine Pendrel przed Francuzką Julie Bresset.

W klasyfikacji generalnej 28-letnia Włoszczowska jest liderką ex aequo z Pendrel. Polka wygrała pierwsze zawody w połowie marca w  południowoafrykańskim Pietermaritzburgu. Kanadyjka była wówczas trzecia.

W belgijskim Houffalize Anna Szafraniec zajęła 15. miejsce, a  Aleksandra Dawidowicz - 23. Magdalena Sadłecka (wszystkie CCC Polkowice) była 50. Wyścigu nie ukończyła Katarzyna Solus-Miśkowiec (DEK Meble Cyclo Korona Kielce).

Dzień wcześniej odbyła się rywalizacja do lat 23. Na piątym miejscu znalazła się Paula Gorycka, a na czternastym Monika Żur (obie 4F e-Vive).

Kolejna, trzecia edycja PŚ - przedostatnia przed igrzyskami w Londynie - obędzie się 15 maja w czeskiej miejscowości Nove Mesto.