Liga hokeja na trawie: Pomorzanin lepszy niż Pocztowiec

Liga hokeja na trawie: Pomorzanin lepszy niż Pocztowiec

Pomorzanin Toruń pokonał na wyjeździe Pocztowca Poznań 3:1 w najciekawszym meczu kolejki ligi hokeja na trawie i umocnił się na pozycji wicelidera. Dwa wysokie zwycięstwa zanotował prowadzący w tabeli Grunwald Poznań.

Hokeiści AZS Politechniki Poznańskiej Pocztowca mieli szansę na  zrównanie się punktami z torunianami. Mecz ułożył się po ich myśli, bowiem w 27. minucie po strzale Mateusza Czaplińskiego objęli prowadzenie. Potem do bramki trafiali już tylko zawodnicy Pomorzanina. Trzy minuty później wyrównał Marek Dąbrowski, a gole Michała Makowskiego i Michała Kunklewskiego zapewniły gościom komplet punktów.

Broniący tytułu Grunwald w dwóch meczach strzelił aż 29 bramek. Najpierw, w meczu rozegranym awansem, rozgromił LKS Rogowo 18:1, a  następnie pokonał w Środzie miejscową Polonię 11:1.