Mourinho znów przegrał przez sędziego? "Popełnił błąd, ale nie winię go za to"

Mourinho znów przegrał przez sędziego? "Popełnił błąd, ale nie winię go za to"

Jose Mourinho (fot. EPA/ANDREAS GEBERT/PAP)
Pierwszy gol dla Bayernu nie powinien być uznany, ale to nie daje mi żadnych powodów do krytyki sędziego - powiedział Jose Mourinho trener Realu Madryt. Lider hiszpańskiej ekstraklasy przegrał na wyjeździe z Bayernem Monachium 1:2 w półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów.
W pierwszej połowie meczu Bayern-Real, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 17 minucie jeden z obrońców Realu wybił piłkę pod nogi Francka Ribery'ego, a ten mocnym strzałem pokonał Ikera Casillasa. Piłka miała po drodze musnąć jeszcze nogę stojącego na pozycji spalonej Luiza Gustavo - nawet jednak, jeśli Gustavo nie miał kontaktu z piłką to, zdaniem trenera Realu, absorbował uwagę Casillasa. Arbiter Howard Webb uznał jednak bramkę. - Nie krytykuję sędziego i akceptuję jego decyzję. Jednak rywale strzelili gola, który nie powinien być uznany. To jednak nie daje mi żadnych powodów do krytyki. Myślę, że sędzia z wyjątkiem kilku incydentów miał dobry mecz - mówił po meczu Mourinho, który znany jest z  dosadnego wytykania błędów arbitrom, za co wielokrotnie był karany.

- Remis byłby bardziej sprawiedliwy, ale taki jest futbol. Jednak ten rezultat nie jest dla nas straszny - podsumował Portugalczyk. Rewanżowy mecz pomiędzy Realem a Bayernem zostanie rozegrany 25 kwietnia.