LE: sześć bramek w Madrycie, Atletico pokazało klasę

LE: sześć bramek w Madrycie, Atletico pokazało klasę

Radamel Falcao cieszy się z gola dla Atletico (fot. PAP/EPA/ALBERTO MARTIN)
Piłkarze Atletico Madryt wygrali u siebie z Valencią 4:2 (1:1) w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europejskiej. Rewanż 26 kwietnia.
Trwa kryzys Valencii, uznawanej za trzecią siłę w hiszpańskim w futbolu. Po niedzielnej porażce w ekstraklasie z Espanyolem 0:4, w czwartek wieczorem "Nietoperze" uległy w półfinale LE na wyjeździe Atletico Madryt 2:4.

Sporting bliżej finału Ligi Europejskiej

Gospodarze już na początku spotkania stworzyli trzy dogodne sytuacje, ale do bramki Valencii trafili dopiero przy czwartej próbie. Gola, po błędzie defensora gości Adila Ramiego, zdobył kolumbijski gwiazdor Atletico Radamel Falcao. To najlepszy strzelec LE w poprzednim sezonie. Wówczas, jeszcze jako zawodnik FC Porto, uzyskał 17 bramek. W doliczonym czasie pierwszej połowy Valencia wyrównała po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z bliska Brazylijczyka Jonasa.

Druga połowa była jednak popisem drużyny ze stolicy Hiszpanii. Już na początku tej części Atletico zdobyło dwa gole (Miranda, Adrian Lopez), a w 78. minucie efektownym strzałem po indywidualnej akcji popisał się Falcao. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Valencii na pocieszenie pozostał gol zdobyty w ostatnich sekundach spotkania po uderzeniu głową Portugalczyka Ricardo Costy.

Obie drużyny spotkały się w LE w sezonie 2009/2010. Wówczas dwa spotkania zakończyły się remisami (2:2, 0:0), ale dzięki golom zdobytym na wyjeździe awans wywalczyło Atletico, które zresztą później sięgnęło po trofeum.

W drugim czwartkowym półfinale Sporting Lizbona pokonał Athletic Bilbao 2:1. Finał zaplanowano 9 maja w Bukareszcie.

Atletico Madryt - Valencia CF 4:2 (1:1)

Bramki: dla Atletico - Radamel Falcao (18, 78), Miranda (49), Adrian Lopez (54); dla Valencii - Jonas (45+3), Ricardo Costa (90+4).

Atletico Madryt: Thibaut Courtois - Juanfran, Miranda, Alvaro Dominguez, Filipe Luis - Mario Suarez, Gabi - Arda Turan (81-Tiago), Diego (88-Luis Perea) - Radamel Falcao, Adrian Lopez (90-Salvio)

Valencia: Diego Alves - Ricardo Costa, Adil Rami, Victor Ruiz, Jeremy Mathieu - Sofiane Feghouli (72-Sergio Canales), Mehmet Topal, Tino Costa, Jordi Alba (72-Pablo Piatti) - Roberto Soldado, Jonas (88-Aritz Aduriz)

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja). Widzów 24 tys.